8. Međunarodni festival dečijih i omladinskih predstava – DOPS

23. okt 2017. - 28. okt 2017.
Jagodina

Međunarodni festival dečijih i omladinskih predstava – DOPS će ove godine biti održan po osmi put u Jagodini od 23. do 28. oktobra.

dops-jagodina

Prema izboru petočlanog Umetničkog saveta na festivalu će nastupiti deset predstava podeljenih u dve kategorije - dečiju i omladinsku. U dečijoj konkurenciji će nastupiti ansambli iz Kruševca, Vladičinog Hana, Novog Sada, Kragujevca i Bečeja, koji će nastupiti i u omladinskoj konkurenciji. Pored Bečeja, tu će biti i ansambli iz Zrenjanina, Mišara, Lebana i ansambl iz Strumice u Makedoniji.

Žiri ovogodišnjeg festivala je u sastavu: Kalina Kovačević - dramska umetnica Narodnog pozorišta iz Beograda, predsednica žirija, Rade Marjanović - dramski umetnik iz Beograda, prvak Pozorišta na Terazijama i treći član ispred grada domaćina, koji će biti naknadno imenovan.

U pratećem programu festivala posebno se izdvajaju večeri sa dramskim umetnicima Kalinom Kovačević i Radetom Marjanovićem u foajeu Kulturnog centra koje će voditi Bojan Miloradović.

Dečije predstave u takmičarskoj konkurenciji će biti prikazivane od 12 časova, dok će omladinske biti prikazivane od 18 časova.

Program dečije konkurencije 8. DOPS-a

Ponedeljak, 23. oktobar

NIZ ZEČIJU RUPU
tekst: Sandra Maksimović
režija: Sandra Maksimović, Dragana Arsić i Irena Milovanović
OŠ „Sveti Sava“ – Čitluk, Kruševac

Utorak, 24. oktobar

SNEŽANA I SEDAM PATULjAKA
tekst: Radoslav Radivojević
režija: Dragana Filipović
Centar za kulturu i dečije pozorište „Crvenkapa“ – Vladičin Han

Sreda, 25. oktobar

UČITELjICA
tekst i režija: Aleksandar Baloš- Gonzo
„Kreativni studio Čarolija“ – Novi Sad

Četvrtak, 26. oktobar

RUŽNO PAČE
tekst: Dejan Aleksić
režija: Petar Lukić
Dramski studio „Petar Pan“ – Kragujevac

Petak, 27. oktobar

PIPI DUGA ČARAPA
tekst: Astrid Lindgren
režija: Aneta Tucakov
Gradsko pozorište Bečej

Program omladinske konkurencije 8. DOPS-a

Ponedeljak, 23. oktobar

BOMBITE VO SALONOT BUMS
tekst: Tomislav Osmanli
režija: Kire Gorgiev
SOU „Nikola Karev“ – Strumica, R. Makedonija

Utorak, 24. oktobar

ŽIVOTINjSKA FARMA
tekst: Džordž Orvel
režija: Dušan Blagojević
Teatar Gimnazijalac- Lebane

Sreda, 25. oktobar

ANTIGONA
tekst: Sofokle/ Žan Anuj
režija: Marko Ribić i Dušan Simić
Omladinsko pozorište „Vožd“ Mišar

Četvrtak, 26. oktobar

LEGENDA O ČOVEKU-KROMPIRU
tekst: Dušan Kalejski i Predrag Karanjac
režija: Dušan Kalejski
CEKOM- Centar za kreativno odrastanje i multikulturalnu saradnju – Zrenjanin

Petak, 27. oktobar

KRALj IBI
tekst: Alfred Žari
režija: Igor Pavlović
Gradsko pozorište – Bečej

Prateći program

Ponedelja, 23. oktobar

12 časova

SVEČANO OTVARANjE FESTVALA
pozdravna reč predstavnika grada

14:30 časova

MARTIN DNEVNIK
tekst: Gorjan Petreski
režija: Kire Gorgiev
Dramski studio OOU ,,Sando Masev“ Strumica- R. Makedonija

Utorak, 24. oktobar

9:15 i 10:15 časova - Kulturni centar Jagodina

MA ŠTA MI REČE
tekst: Ljubivoje Ršumović
režija: Bojan Miloradović
Veliki teatar Jagodina

20 časova - Foaje Kulturnog centra

VEČE SA DRAMSKOM UMETNICOM KALINOM KOVAČEVIĆ
voditelj programa: Bojan Miloradović

Sreda, 25. oktobar

20 časova - Foaje Kulturnog centra

VEČE SA DRAMSKIM UMETNIKOM RADETOM MARJANOVIĆEM
voditelj programa: Bojan Miloradović

Subota, 28. oktobar u 18 časova

SVEČANA CEREMONIJA ZATVARANjA FESTIVALA I URUČENjE NAGRADA
voditelj programa: Zorica Stojinović

predstava u čast nagrađenih

DRUGAČIJE BUDNI
Dramska sekcija Škole sa domom za učenike oštećenog sluha i govora „11.maj“ iz Jagodine